حلقه – زنگ زدن امنیت طراحی دستگاه کمیسیون

حلقه – زنگ زدن: امنیت طراحی دستگاه کمیسیون تروریستی حوادث تروریستی عملیات تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی چه می‌گوید؟ ، مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران&quot، قانون &quot

لایحه “مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده کشور عزیزمان ایران (2017) که طرح آن از سوی باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنا در 23 مارس به صحن علنی معرفی شد، روز پنج‌ش

چه می‌گوید؟ ، مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران&quot، قانون &quot

قانون "مقابله با کارها بی ثبات کننده ایران" چه می گوید؟

عبارات مهم : ایران

لایحه “مقابله با کارها بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران (2017) که طرح آن از سوی باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنا در 23 مارس به صحن علنی معرفی شد، روز پنج شنبه 15 ژوئن با 98 رای موافق و دو رای مخالف به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، به موجب این لایحه وزارت منزل های خارجه، دفاع، خزانه داری و رییس اطلاعات ملی آمریکا موظف می شوند تا هر دو سال یک بار یک استراتژی را جهت جلوگیری از انجام کارها خصمانه و نامتناسب به وسیله کشور عزیزمان ایران که آمریکا و متحدان کلیدی اش را در خاورمیانه، شمال آفریقا و فراتر از آن ترساندن می کند، اتخاذ کنند.

چه می‌گوید؟ ، مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران&quot، قانون &quot

بنا گزارش سایت کنگره آمریکا، رییس جمهور آمریکا باید فرمان عدم دسترسی به اموال و تحریم های تنبیهی و اخراجی را علیه هر فردی که در تامین مواد مورد نیاز برنامه موشکی بالستیک و سلاح کشتار جمعی ایران، فروش، انتقال تجهیزات خاص نظامی و فراهم کردن پشتیبانی مالی و فنی مرتبط را صادر کند.

رییس جمهور باید علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای تحت امر و وابسته خارجی به آن، تحریم هایی را در رابطه با عدم دسترسی به دارایی ها و جلوگیری از انجام تراکنش های مالی با هر فردی که تروریست است یا از تروریسم حمایت می کند، وضع کند.

لایحه “مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده کشور عزیزمان ایران (2017) که طرح آن از سوی باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنا در 23 مارس به صحن علنی معرفی شد، روز پنج‌ش

رییس جمهور می تواند تحریم هایی را جهت مسدود کردن دارایی هر فردی که به وسیله وزارت خارجه به عنوان مسوول قصاص بدون صلاحیت قضایی، شکنجه و دیگر خشونت های منزجرکننده حقوق بشر آشنا شده است که علیه افراد مشخصی در کشور عزیزمان ایران انجام می شود، اعمال کند.

بنا بر این لایحه، تحریم های کنونی مشخص علیه افرادی که با تامین مواد مورد نیاز در برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران همکاری کرده اند یا حامی کارها تروریسم بین المللی کشور عزیزمان ایران هستند تا 90 روز ادامه خواهد داشت تا زمانی که رییس جمهور اعلام کند که این کارها در این مدت سه ماهه متوقف شده است هست. کارها مربوط به حقوق بشر و امنیت ملی از این قانون مستثنی هستند.

رییس جمهور می تواند به طور موقت از صدور یا ادامه تحریم ها تحت شرایط خاصی چشم پوشی کند.

چه می‌گوید؟ ، مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران&quot، قانون &quot

این قانون مشمول بر گزارش دهی هر 180 روز یک بار راجع به چهار حوزه زیر است:

1ـ افرادی که به برنامه موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران کمک می کنند

لایحه “مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده کشور عزیزمان ایران (2017) که طرح آن از سوی باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنا در 23 مارس به صحن علنی معرفی شد، روز پنج‌ش

2ـ همکاری آمریکا و اتحادیه اروپا در حوزه تحریم ها

3ـ شهروندان آمریکایی بازداشت شده است در ایران

چه می‌گوید؟ ، مقابله با کارها بی‌ثبات‌کننده ایران&quot، قانون &quot

4ـ استفاده از قدرت لغو.

این قانون هم چنین اختیار مورد نیاز را به رییس جمهور می دهد تا در صورت لزوم با نادیده گرفتن التزام های موجود در این لایحه تحریم های جدیدی را نیز اعمال کند.

هم چنین هر 180 روز یک بار باید یک گزارش در زمینه هر یک از موارد ذکر شده است منتشر شود که در آن مشخص شود آمریکا یا اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی را در زمینه حقوق بشر، موشک های بالستیک و تروریسم اعمال کرده است و طرف برابر تحریم های مشابه ای را اعمال نکرده است.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در تصویر العمل به تصویب این لایحه در مجلس سنا اظهار کرد: تصویب قانون تازه مربوط به تحریم های غیرهسته ای علیه کشور عزیزمان ایران در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با توجه به عملکرد و سوابق این مجلس در ضدیت و دشمنی با ملت شریف کشور عزیزمان ایران غیرقابل آینده نگری نبود و در ادامه خصومت های ذاتی آمریکا با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به شمار می رود.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیات نظارت بر اجرای برجام کارها متقابل و متناسب را جهت تامین منافع ملی کشور عزیزمان ایران با قاطعیت اتخاذ خواهد کرد.

قاسمی تاکید کرد: آن چه که در خصوص نیروهای نظامی و توانمندی های موشکی کشور عزیزمان ایران در این طرح مطرح شده است است کاملاً ناموجه و غیرقانونی است و اعلام می کنیم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شجاعانه از امنیت و منافع کشور خود دفاع خواهند کرد و چنین اقداماتی کوچک ترین خللی در این راه ایجاد نخواهد کرد. مجددا تاکید می کنیم برنامه های دفاعی موشکی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران کاملا مشروع بوده و حتی با قطعنامه ۲۲۳۱ مغایرتی ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را از حق دفاعی مشروع خود منع کند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مفاد و متن این قانون و روند تصویب آن در مجلس نمایندگان و امضای احتمالی به وسیله مدیر جمهور آمریکا را با دقت زیر نظر و بررسی دارد و هیات نظارت بر اجرای برجام کارها متقابل و متناسب را جهت تأمین منافع ملی کشور با قاطعیت اتخاذ خواهد کرد.

در صورتی که این لایحه به وسیله مجلس نمایندگان و سپس رییس جمهوری آمریکا تصویب و امضا شود هر چند به طور مستقیم برجام و مفاد آن را نشانه نگرفته است ولی به طور غیرمستقیم موجب بازگشت تحریم های اقتصادی و بانکی به بهانه تحریم سپاه پاسداران یا مباحث حقوق بشری می کند.

بر اساس برجام کشورهای طرف این توافق نباید به بهانه های دیگر، تحریم هایی که لغو یا تعلیق شده است است را بازگردانند.

از طرفی این تحریم های در صورت تصویب و اجرایی شدن در عمل ریسک سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران را اوج خواهند برد. این در حالی است که هنوز بانک های بزرگ دنیا به خاطر وحشت از تنبیهات شدید آمریکا که در سال های تحریم کشور عزیزمان ایران اتفاق افتاده است از ورود به تعاملات اقتصادی، تجاری و بانکی کشور عزیزمان ایران خودداری می کنند و در صورت تبدیل این لایحه به قانون در عمل نشانه اساسی برجام که برداشته شدن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران و تسهیل روابط تجاری کشور عزیزمان ایران با دنیا بوده است تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

واژه های کلیدی: ایران | قانون | اسلامی | آمریکا | قانونی | تحریم ها | آمریکایی | رییس جمهور | کنگره آمریکا | انقلاب اسلامی | تحریم های جدید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs